מאמנת כושר אישית או מאמן כושר

כל אדם בעידן הנוכחי מעוניין לשמור על רמה גבוהה של כושר גופני. כיום יותר ויותר אנשים מבינים כי השיטה הטובה ביותר לשמירה על כושר גופני היא על ידי אימון כושר אישי. אולם השאלה היא מה יותר כדאי מאמנת כושר או מאמן כושר אישי, עם מי תחושו יותר בנוח, עם מאמנת או מאמן כושר? בעבר הנטייה הרווחת הייתה כי מאמנות כושר מתאימות בעיקר לקהל המין הנשי ואילו מאמני כושר לקהל המין הגברי. כמו כן נטו לחשוב שנשים ובפרט נערות בגיל ההתבגרות שהנושא עדיין רגיש, יחושו הרבה יותר נוח עם מאמנות כושר.
מאמנת אישית- לא רק לבנות
3אולם כיום השתנו פני היוצרות ולא מעט נשים מרגישות דווקא יותר בנוח עם מאמני כושר ואילו גברים מרגישים נוח יותר עם מאמנות. הכול מבוסס למעשה על הדינאמיקה ועל הקשר האישי אשר נרקם בין המתאמן/ת ובין המאמן/ת. כך למשל ייתכן שלא מעט גברים, צעירים ומבוגרים כאחד ירגישו כי הדינאמיקה עם המאמנת האישית היא הרבה יותר טובה להבדיל מזו שנוצרה עם המאמן האישי. דברים אלו תקפים לעיתים גם לגבי ילדים או גברים מבוגרים יותר בגילאי הארבעים או החמישים פלוס, שמרגישים יותר בנוח עם מאמנת.
מה חשוב לברר תחילה?
כל מתאמן מתחיל או מתקדם שואל את עצמו תחילה מה יותר מתאים, מאמן אישי ממין זכר או נקבה, האם בכלל קיים הבדל מבחינת אופי וקצב האימון או שמדובר למעשה בדיוק באותו אימון? התשובה לכך נעוצה הן באופי של המתאמן והן באופי של המאמן או המאמנת. מטבע הדברים, רוב הנשים יעדיפו להתאמן עם מאמנת כושר שתבחר עבורן את האימון המתאים ביותר במכון כושר, בים, בבריכה או בכל אזור אחר מחוץ לבית. שכן נשים מסתדרות טוב יותר עם נשים.
בשורה תחתונה
אצל גברים הדברים פחות חד צדדים ויהיו גברים שיעדיפו לקחת מאמנת כושר אישית ולאו דווקא מאמן כושר. אולם בפועל אין הבדל ממשי שכן מדובר על רמת מקצועיות ותו לא. חלק מהנשים יעבירו אימונים נהדרים וגברים אחרים יעבירו בצורה מקצועית יותר את האימונים הכול שאלה של וותק וניסיון, מיומנות ואהבה לתחום.